Řešení sve energetické soběstačnosti


Vypracování a schválení konceptu, projekt a realizaci na klíč, včetně kvalitního měření a monitoringu vytvořeného systému. Možnost údržby a servisu

 

Trendy energetiky a chytrého hospodaření s energii


Trendem posledních let je snaha se přiblížit k standardům pasivního bydlení. Jak nové stavby, tak i rekonstruované budovy se zateplují, vybavují se rekuperací vzduchu, což umožňuje minimální tepelné ztráty a zajišťuje úspory vstupních energií.

Stejnou tendenci pozorujeme v podnikatelském sektoru, protože je očividné, že v úsporách energií je velký potenciál pro zvýšení konkurenceschopnosti podniků.

Dalším krokem je přimět budovu nejen pasivně hlídat teplo, ale i aktivně vyrábět energii – jak tepelnou tak elektrickou. Veřejnost se teprve začíná uvědomovat „výrobní“ potenciál budov, reálnou dostupnost potřebných technologii, a hlavně ekonomickou výhodu takového řešení

 

Maximální míra soběstačnosti


Podniky se také pomalu vydávají cestou chytrého hospodaření s energii a hledají vlastní zdroje. Mnohé firmy dokonce mají monitorovací zařízení a sledují průběžně spotřebu energií, ale většinou ji aktivně neřídí. Těmto opatřením často chybí komplexnost a systémovost pro dosažení maximální efektivity.

Pokud vlastníte jakoukoliv budovu, rodinný dům nebo bydlíte v bytě s dobře fungující správou (družstvo, SVJ), můžete uvažovat o použití mikro-zdrojů energie. Jsou to především solární panely - vyrábějící teplo případně teplou vodu, fotovoltaické panely - vyrábějící elektrickou energii, tepelná čerpadla - vyrábějící teplo, mikro větrné turbíny vyrábějící elektřinu a v neposlední řadě vlastní kotelny, osazením moderními kondenzačními kotli čí kogenerační jednotky, které vyrábějí teplo na místě, čímž nahrazují předražené teplo velkých tepláren.
Vhodná kombinace těchto mikro-zdrojů přiblíží spotřebitele energie k dosažení maximální míru soběstačnosti.

 

Jak na to?


Postaráme se o analýzu každého případu, vypracujeme nevhodnější model pro dlouhodobé úspory. Zajímavé je, že existuje i státní program, který financuje takové studie a určitě se vyplatí pro toho, kdo je rozhodnutý svou energetickou soběstačnost vyřešit.

Po vypracování a schválení konceptu pro Vás obstaráme projekt a realizaci na klíč, včetně kvalitního měření a monitoringu vytvořeného systému. Samozřejmostí je možnost údržby a servisu.

Každý, kdo začíná řešit svou energetickou soběstačnost, čelí otázce financování. S tím Vám také pomůžeme
1. Navrhneme řešení, které bude podléhat aktuálně běžícím dotačním programům

2. V případě potřeby zprostředkujeme schopného a osvědčeného finančního poradce

3. Nabízíme další možnost, která je v zahraničí běžně využívána.

Celý projekt profinancujeme za Vás, vytvořený systém mikro-zdrojů pro Váš objekt bude v našem vlastnictví a budeme ho provozovat na vlastní náklady vždy po dobu určitou, podle předchozí dohody s Vámi.

Na oplátku Vy se zavazujete po stejnou dobu (např. 1-5 let) odebírat od nás elektřinu/teplo za cenu vždy o něco lepší, než je aktuální tržní.

Po ukončení dohodnutého období dle dohody buď neprodleně odinstalujeme tyto zdroje a vrátíme prostor do původního stavu, nebo je za dohodnutých podmínek na objektu ponecháme.

 

Chcete se o tom dozvědět více?


Neváhejte nás kontaktovat mailem, telefonicky, nebo vyplňte si poptávkový formulář